Що з їжі брати в похід або харчування туриста

Повернутися

Що з їжі брати в похід або харчування туриста

Сьогодні поговоримо про те, яку їжу і в якій кількості слід брати з собою в похід на кілька днів. Поговоримо окремо саме про їжу, оскільки це важливо і багато людей беруть із собою забагато запасів, надалі щось з цього залишається, щось пропадає, а головне зайва вага переносимої їжі заважає отримувати задоволення власне від самого походу. Так що хотілося б передати свій досвід в цьому відношенні.

Основних прийомів їжі під час походу два, вранці і ввечері. Основне живлення готується на вогні, інші це невеликі перекуси. До основної їжі серед іншого висуваються такі вимоги – її має бути легко переносити і вона має бути дуже каллорійна, після неї не повинно залишатися багато зайвого сміття.

Почнемо з гречаної і вівсяної каші, наприклад, двохсот грамового пакета гречаної каші вистачає на два прийоми їжі, наприклад, на дві вечері. 500 грамового пакета з вівсяною кашею вистачає на 5-ть прийомів їжі, тобто 100 грм каші в середньому цілком вистачає на один прийом їжі дорослого чоловіка, можна сказати, що кілограма їжі цілком вистачає на 5-ть днів походу.

Мівіна пюре і мівіна локшина – дробляться і пересипаються в пластикові пляшки. Робиться це для того, щоб пакети не рвалися, не розсипалися, щоб не намокали і займали менше місця. Так само така тара легше і після її звільнення ті ж пляшки можна використовувати повторно, наприклад для води.

Дуже важлива складова – хліб. Хліб бажано брати сірий або чорний. Хліб повинен бути твердий, щоб він не розкрошився в рюкзаку і так само що б він довше зберігався. Якщо ви візьмете з собою якийсь “пухнастий” хліб / білий хліб, то він з’їдається дуже швидко і крошиться/ламається в рюкзаку. Чорний хліб залишається їстівним набагато довше і він більш поживний.

Рекомендується взяти з собою чай. Чай це смачно, він втамовує спрагу набагато краще холодної води, зігріває і тонізує (як відомо кофеїну в чаї більше ніж у самій каві).

Так само хотілося б додати, що на сніданок і вечерю до чаю, у нас як правило завжди з собою є лимон, це і смачно і корисно.

Якщо ви берете з собою ковбасу, то тільки саму суху з тих, що можете знайти у продажу. Суху ковбасу легше переносити, вона довше зберігається і її на довше вистачає. До ковбасі можна взяти гірчицю, хрін або інші приправи за смаком (природно, в пластикових тюбиках).
У поході буде корисний цукор, навіть для тих хто в житті уникає його споживання, в поході цукор буде не зайвим. Брати його краще розсортованим в пакетиках, або ж точно так само як і мівіну, насипати в пластикову пляшечку.

Перекушування

Отже, окремо сніданків і вечерь у нас присутні перекушування, ті які ми робимо в перебігу дня. Як правило для перекусу ми зупиняємося два рази і споживаємо сух.паек, який беремо з собою. Що в нього входить: в основному це різні сухофрукти – часто ми беремо з собою фініки, так само курагу і сушений імбир. Так само ми завжди беремо з собою льодяники, це гарне джерело глюкози, для вживання якого навіть необов’язково зупинятися.

перекус в походе, орехи, сухофртукты

Так само беремо з собою маленькі паштети, вся їх принадність у тому, що однієї упаковки з головою достатньо на декількох чоловік. Краще брати паштети в невеликій тарі, вони і легше, і компактней. Так само потрібно брати баночки або з вбудованою системою для відкривання, або ж мати з собою спеціальний консервний ніж, як правило він є в будь-якому з мультітулів, а особисто я з мультітулом не розлучаюся.

Завжди в усі походи беремо з собою сало. Сало бажано порізати вдома перед походом. Взагалі бажано підготувати все вдома, а не безпосередньо в поході (порізати сало, покришити мівіну в пляшки та інше). Салом з шматком хліба можна швидко перекусити, тим самим помітно відновивши сили.

Так само можна брати з собою різні галетні печива, сухарі, бублики. Всі ці продукти досить легкі і ними можна швидко і ситно перекусити.

Поділитися цим записом

Коментар (1)

  • взять в поход Відповісти

    Я когда иду в поход, то беру как можно меньше вещей. Скажу по своему опыту что зачастую вполне хватает дощовика, спальника, каремата, тарелка, чашки, ложки, фонарика, телефона и повербанка. Это если у вас поход на два дня.

    Tuesday July 10th, 2018 at 21:04

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повернутися