Які бувають велосипеди і як правильно обрати свій велосипед

Повернутися

Які бувають велосипеди і як правильно обрати свій велосипед

Велосипед – це справжній друг для людини, адже у нього маса переваг, катаючись на ньому ви відчуєте яскраві емоції і задоволення, підтримаєте себе в тонусі, зможете без пробок дістатися до роботи або відправитися на чудову прогулянку до парку або за місто.

До вибору велосипеда потрібно підійти дуже відповідально, адже неправильний вибір загрожує невпевненістю при катанні, вам буде незручно та ні про яке задоволення від катання на велосипеді можна й не думати.

Для того щоб визначити який велосипед потрібен саме вам – треба визначити як ви будете його використовувати і де ви будете на ньому кататися.

Перший етап. Для яких цілей необхідний велосипед?

Сьогодні існує дуже багато типів велосипедів, деякі з них більш універсальні, деякі більш спеціалізовані. Наприклад, якщо ви плануєте кататися в основному за містом по лісових дорогах, по грунтовці і бездоріжжю, або міськими парками, то вам краще всього підійде гірський велосипед. Він має широкі колеса з розвиненим протектором для подолання таких перешкод як бруд і каміння, посилену раму, ефективні гальма, які зможуть зупинити вас на самому крутому спуску, передній амортизатор, який в основному пом’якшує удари на різних перешкодах, типу, купини, так само деякі гірські велосипеди мають задній амортизатор. Якщо ж ви хочете щодня їздити на роботу або навчання, при цьому не втомлюватися, пересуватися в основному по асфальту, вздовж потоку машин вам підійде міський велосипед. Він має шини меншої товщини аніж у гірського велосипеда, призначений для асфальту протектор, у нього більш м’яке і зручне сідло, що важливо для поїздок на великі відстані і більш зручна рама. І нарешті, якщо вам потрібна максимальна швидкість і ви їздите тільки по асфальту вам підійде шосейний велосипед. Шосейний велосипед призначений для поїздок тільки по асфальту на великі відстані, цей тип велосипедів дозволяє набирати максимальну швидкість їзди, тобто шосейний велосипед дозволить вам розвинути швидкість близько 80 км на годину. Він найлегший з усіх видів велосипедів, має вузькі покришки майже без протектора для максимально ефективного кочення, всі елементи включаючи раму, колеса, кермо, навіть сідло зроблені для досягнення максимальної швидкості. Такі велосипеди не можна використовувати для пересування по пересіченій місцевості. На сьогоднішній день практично всі виробники також випускають лінійку жіночих велосипедів. Жіночий велосипед має раму спеціальної геометрії, верхня труба у нього занижена і сама рама коротша, що дозволяє сидіти зручно і прямо. Кермо в жіночому велосипеді розташований вище, ніж у чоловічих велосипедах, так само вони мають більш широке і м’яке сідло.

Якщо екстрим у вас в крові і ви збираєтеся виконувати на велосипеді різні трюки, вилітати з трамплінів, то вам підійде велосипед для екстремальних видів спорту. Це або велосипеди BMX CrossCountry (крос-кантрі) або Trial (тріал) для виконання трюків на площині і штучних перешкодах, або велосипеди типу Дерт Стріт, або велосипеди для екстремального спуску з гори – це може бути Downhill (даунхіл) або FreeRide (фрірайд) . Розглянемо Дерт Стріт цей велосипед має ще більш посилену елементи, такі як рама, колеса, передній аммортізатора і гальма.

Другий етап. Важливо визначити як активно планується кататися?

Всі велосипеди умовно можна розділити на три рівні – це початковий тобто аматорський, середній тобто напівпрофесійний і професійний. Велосипеди початкового рівня підійдуть тим хто хоче кататися в своє задоволення, підтримувати себе у формі, кататися з сім’єю, міськими парками, можливо буде виїжджати на природу, на пікнік – ціна таких велосипедів коливається від найнижчої до середньої. Якщо ви збираєтеся використовувати велосипед повсякденно, їздити в велопоходи, використовувати велосипед для тренувань або навіть для участі в якихось місцевих змаганнях, то вам підійде велосипед напівпрофесійного рівня. Якщо ж ви спортсмен і берете участі у змаганнях високого рівня вам потрібен професійний велосипед. Такі велосипеди зроблені з високоякісних матеріалів, мають малу вагу для отримання максимальної швидкості та вищого результату на змаганнях.

Третій етап. Вибір ростовки велосипеда.

В даний час велосипеди випускаються в різних розмірах рам, під різний зріст людини. Різна ростовка визначає як висоту рами, так і її довжину. Від правильного вибору ростовки залежить наскільки комфортно вам буде їздити на велосипеді. Для того щоб правильно вибрати ростовку велосипеда недостатньо знати тільки свій ріст, важливо так само і співвідношення кінцівок. Є кілька способів визначення правильної ростовки. Перший спосіб, необхідно стати над рамою велосипеда впираючись спиною в сідло, при цьому відстань від рами самого велосипеда до промежини має становити десь 5-10 см, тобто переднє колесо повинне відриватися від підлоги на ті ж 5-10 см. Самий вірний спосіб визначити свою ростовку – це сісти на велосипед і покататися на ньому. Велосипед не повинен бути для вас занадто довгим, тобто при повороті ви не повинні тягнутися рукою занадто сильно. Якщо рама велосипеда мала під ваш зріст, то при поворотах ви будете стосуватися, вдарятися коліном об кермо, а підсідельний штир буде малий і як високо ви його не підійміте правильної посадки на велосипеді не отримаєте.

Аксесуари.

При першій покупці велосипеда слід відразу придбати небхідні кожному велосипедисту аксесуари і більше не згадувати про це. Перше, що варто не забути це велосипедні крила, вони актуальні в будь-який сезон року і навіть влітку після маленького дощику вони врятують вас, одяг і велосипед від бризок. Друге, аптечка з латками для пробитої камери велоколеса або саму запасну камеру. Найчастіша поломка велосипеда – це прокол камери і щоб це не затьмарило велопрогулянку майте в рюкзаку запасну камеру і велонасос, ви зможете швидко за 10 хвилин змінити камеру і надути колесо. Третє, обов’язкові до придбання велоперчатки і велошлем. У рукавичках ви уникнете натертості рук, а в разі падіння вони захистять шкіру від саден. Велошлем є основним захистом велосипедиста, він ефективно захищає голову від ударів і ударів при падінні. у разі зустрічі з машиною шолом розколеться, але врятує голову.

Якщо ви хочете щоб ваш велосипед служив вам довго і без поломок, то радимо своєчасно проводити технічний огляд, мити від піску та пилу, і змащувати регулярно велосипедний ланцюг.

Читать статью на русском

Поділитися цим записом

Коментарі

 • Петя Відповісти

  как-как.. идешь в ближайший “Ашан” и покупаешь самый дорогой вел))))

  Tuesday September 15th, 2015 at 14:56
  • Korman Відповісти

   или как вариант идешь в самый дорогой магазин, допустим расположенный на днепровской набережной (не будем о конкретных названиях) и покупаешь там самый дешевый)) разница то в чем будет?

   Thursday October 1st, 2015 at 15:56
   • hobo Відповісти

    два просто замечательных совета)) сейчас мне кажется лучше всего найти в кругу своих друзей и знакомых, кого либо, кто регулярно катается на велосипеде и спросить его/её совета

    Tuesday October 6th, 2015 at 23:12
    • Korman Відповісти

     ну с другой стороны я знаю таких кренделей, которые считают себя опытными велосипедистами, потому что проезжают на своих “ашанах” по 100 км за сезон – какой ценный совет можно получить от таких?)

     Thursday October 8th, 2015 at 20:47
 • Oles Відповісти

  Прежде всего перед покупкой велосипеда вам стоит определится какого типа велосипед вам необходим. Ну я очень сильно сейчас обобщу, существует три вида или типа велосипедов, внутри этих типов есть конечно некоторая градация, но можно их обобщить в три группы – шоссейные, горные и велосипеды для выполнения разных трюков. Если вы определите, что больше всего вам нравится, какой стиль катания, то исходя из этого вы купите свой первый велосипед.

  Давайте начнем с шоссейных велосипедов.

  И так шоссейный велосипед, это прежде всего своего рода некие спортивные велосипеды, необходимые для того что бы кататься по исключительно асфальту (ну не исключительно, но преимущественно), по грунтовым дорогам можно ехать, но только по хорошо укатанным. На этих велосипедах можно развить большую скорость и чаще всего их покупают люди которые любят ездить в какие то дальние поездки, но опять же исключительно по асфальтовым дорогам.

  Второй тип велосипедов это горный велосипед, горные велосипеды предназначены как раз для того, что бы ездить в большинстве своем вне дорог, вне асфальта – по каким то грунтовым дорогам не важно укатанным или нет. Горный велосипед проедет там где не проедет шоссейник, но например по асфальту горный велосипед будет ехать значительно медленнее чем шоссейный.

  То есть ситуация такая, шоссейный едет быстро но только по асфальту, горный велосипед едет везде. То есть горный велосипед можно сравнить с джипом в то время как шоссейный велосипед со спортивной машиной.

  Ну и третья категория это BMX велосипеды или какие то другие трюковые велосипеды. То есть вы желаете выполнять какие то трюки, тогда вам стоит обратить внимание на эту группу велосипедов.

  Горный велосипед наиболее универсальный в наших реалиях, вы можете ездить на нем везде. Пусть он медленнее едет по асфальту, но имеется ввиду что там где при одинаковых усилиях на шоссейнике вы будете ехать 40 км в час, то на горном велосипеде при этом же усилии 30 км в час. Но на горном велосипеде вы можете проехать абсолютно везде, по какой нибудь грязи при полном отсутствии дорог.

  Покупая свой первый велосипед, что бы сделать осознанный выбор вам в идеале нужно покатать как можно больше разнообразных типов поездок, то есть поездить по городу по бездорожью, по грунтовым дорогам что бы понять что именно ваше а что нет.

  Saturday October 24th, 2015 at 19:05

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повернутися