Огляд велорюкзака для велотуризму, 80 літрів, конструкція велоштани.

Повернутися

Огляд велорюкзака для велотуризму, 80 літрів, конструкція велоштани.

Ну що ж, продовжимо нашу школу велотуризму. Сьогодні я розповім про велорюкзак, за основу візьму 80-ти літровий велорюкзак
однієї відомої фірми і найбільш розповсюдженого типу, так звані, велоштани.

Велорюкзак кріпиться до сідла велосипеда за допомогою спеціальної лямки. Правильно зібраний і досить навантаженими рюкзак, сидить на своєму місці без будь-яких проблем. Основний плюс рюкзаків типу “велоштани” полягає в тому, що при необхідності ви можете легко зняти рюкзак з велосипеда і одягнути його собі на плечі, що особливо важливо коли перед вами зустрічається непереборна для велосипедного ходу перешкода, коли велосипед доводиться котити поруч або, що ще складніше, тягнути на собі (навіть у випадках посадки/висадки в електричці. Користь такої мождивості складно переоцінити, оскільки велосипед річ досить громіздка, а стоянки електрічек як правило дуже короткі). На відміну від расповсюдженого в Європі способу кріплення декількох велорюкзаків, коли багаж розподілений рівномірно по всьому велосипеду. Велорюкзак типу велоштани, дозволить вам долати складні ділянки набагато більш зручним способом.

Щоб переносити велорюкзак за плечима у нього є спеціальні лямки, характерні для рюкзаків використовуються в пішому туризмі. Рюкзак одягається на плечі, а його роздвоєні штани фіксуються між собою, таким чином рюкзак стає дуже зручним для перенесення на плечах. Сам велосипед ви як би берете під пахву, підхоплюючи його правою рукою за нижню перекладину рами, так щоб верхня перекладина рами виявилася у вас на рівні грудей, а сідло велосипеда нижньою частиною кладете собі на плече (картинка).

Обзор велорюкзака для велотуризма. 80 литров, конструкция велоштаны.

Бажано підбирати велорюкзак виходячи з ваших фізичних можливостей і вашого досвіду. 80-ти літрові рюкзаки призначені для досить довгих переходів і їх ефективне використання вимагає досвіду. Хоча б в тому, що б заповнити його дійсно необхідними для походу речами. Звичайно ж якщо ви плануєте багатоденні переходи в умовах відсутності можливості поповнити провіант, краще не економити гроші і сили на літражності велорюкзака.

Що стосується різних фірм виробників, то у кожної є свої переваги і недоліки. Крім відомих брендів я б радив при виборі велорюкзака звернути увагу на кустарне виробництво. Ви можете знайти якісні роботи виготовлені за лекалами популярних моделей за нижчою ціною, ніж “брендові” речі.

Велорюкзаки типу “штани”, як правило бувають реалізовані таким чином: без зміної верхньої секції (тобто конструкція велорюкзака нероздільна), а також варіант коли верхня секція (та частина, яка лежить на велобагажнику) може відстібатися від “велоштанов” (тих секцій, які розташовані з боків від заднього колеса).

Поділитися цим записом

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повернутися