Що потрібно знати після сильного падіння з велосипеда

Повернутися
При їзді на велосипеді завжди одягайте шолом.

Що потрібно знати після сильного падіння з велосипеда

Абсолютно не важливо наскільки досвідченим велосипедистом ви є, випадкова аварія може трапитися з кожним і, як правило падіння відбуваються в самих непередбачуваних місцях. Але якщо ви дотримуєтеся в певній мірі обережності, то це може допомогти навіть у найскладнішій ситуації.

Пропоную вам прочитати поради загального характеру, які можуть стати в нагоді будь-якому велосипедистові. Можливо ці поради допоможуть вам уникнути серйозних пошкоджень, а може бути навіть врятують чиєсь життя.

Перше і найважливіше правило, яке варто пам’ятати завжди і всім – бережіть голову, пошкодження голови надзвичайно небезпечні і можуть призвести до непоправних наслідків. При їзді на велосипеді завжди одягайте шолом.

У разі сильного удару головою, якщо у вас не проходить головний біль, якщо хоч на короткий проміжок часу була втрата свідомості, якщо плутаються думки і хоча б на секунду губитеся, не можете зрозуміти де ви знаходитесь, не можете згадати власне ім’я тощо, якщо відразу після удару у вас почалися проблеми із зором, якщо все навколо немов пливе то вам, як можна швидше, потрібно звернутися за медичною допомогою. Перше, чим ви можете собі допомогти самостійно – це якомога глибше вдихнути повітря, якщо дихання утруднене, то спробуйте повторити глибокий вдих через одну-дві хвилини, якщо ж дихання не стабілізувалося – викликайте швидку допомогу.

Дуже часто після падінь потерпілі не хочуть звертатися в лікарню, навіть у тих випадках коли стався перелом ребра, але у разі подібного перелому або хоча б підозри на – такий звернення за медичною допомогою є обов’язковим, оскільки зламане ребро при зміщенні може проткнути легені. Тому, якщо відлежавшись після удару подих все ще утруднене, то виклик швидкої допомоги обов’язковий.

Друге, в перші хвилини після того як ви “опам’яталися” необхідно перевірити стан хребта і шийних хребтів. Для первинної перевірки достатньо поворушити пальцями на ногах і руках. У разі відчуття поколювання й оніміння в кінцівках у вас можуть бути пошкодження спини. Так само необхідному спробувати повернути голову: вправо і вліво, приблизно на 45 градусів.

Наступний третій етап – це перевірка стану внутрішніх органів. Область живота найбільш вразлива частина людського тіла, так само як нирки і печінка. Спробуйте обмацати черевну порожнину, а так само нирки та печінку. Якщо після травми в області живота з’явилися пухлини або ущільнення – негайно викликайте “швидку допомогу”.

У четвертому, в усі велосипедні поїздки беріть з собою аптечку з базовим набором медпрепаратів та медзасобів. Як мімнімум необхідні засоби для обробки отриманої рани, що кровоточить – це може бути будь-який антисептичний засіб (перекис водню, Йоддицерин ®) і бинт. У велосипедній аптечці велосипедисту завжди необхідно мати з собою джгут, в першу чергу для того щоб перев’язати ногу при отриманні легкого розтягування, що у велосипедистів є найчастішою травмою. У разі отримання важкої травми джгут можна використовувати для перев’язування рани. Про конкретні методиках обробки глибоких ран краще прочитати на тематичних медичних ресурсах, ця стаття дає лише загальні дані.

П’яте правило велосипедиста – перед будь-якою поїздкою, навіть короткою на ваш погляд, обов’язково сповіщайте друзів або родичів про те, куди ви маєте намір прокотитися. Якщо що-небудь станеться з вами навіть на відстані всього лише п’яти кілометрів від міста і ви будете не в змозі дати про себе знати вас буде складно знайти, а залишивши перед поїздкою повідомлення з напрямком шляху вас можна буде швидше знайти. Краще якщо ви катаєтеся по певнимому, відомому велосипедному маршруту і кому-небудь обов’язково повідомили про те, яким саме маршрутом ви сьогодні їдите. Так само зробіть ваші персональні дані доступними: возите з собою водійські права, картку або жетон з інформацією про вас, такий як ваш домашній телефон, група крові, як вас звуть і які медичні препарати викликають у вас алергію.

Бережіть себе і будьте здорові!

Читать на русском

Поділитися цим записом

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повернутися