Вибір туристичного посуду для походу

Повернутися

Вибір туристичного посуду для походу

Чесно кажучи, у продажу компактний, готовий набір посуду, який ідеально підходить для вело-походів, піших походів вихідного дня, я так і не знайшов. Є різні набори туристичного посуду – соло набори, в яких казанки різних обсягів; групові, які складаються з різних предметів – миски, кухлі. Туристичний посуд буває з абсолютно різних матеріалів – алюмінію, пластику, нержавіючої сталі; і самої різної цінової категорії. Але жоден з готових комплектів посуду для кемпінгу не задовольняє моїм вимогам в тих чи інших параметрах. Тому довелося збирати похідний набір посуду самостійно.

Що ж входить в мій набір посуду для походу.

Перша і важлива деталь це мішечок. Чохол для всього набору туристичного посуду. Він повинен бути, ні в якому разі не поліетиленовий, а з легкої тканини можна бавовняної, але переважно синтетичної – вона швидко сохне і легко переться в похідних умовах.

Що відбувається в мішечку? Ну, наприклад, по-перше посуд, якщо ви його погано вимили чи погано злили воду, то підвісивши посуд у чохлі на дереві біля багаття він просохне і по ньому не будуть порпатися мухи і комахи. По-руге, чохол затримує, наприклад, недомитий цукор або заварку після чаювання, шматочки локшини тощо. Все це сміття не тече в рюкзак, не розкидане на місці стоянки, навколо розкладного похідного стола, а зібраний в чохлі для посуду, який можна витрусити або прополоскати в будь в чрому: річці, струмку, озері. По-третє, це легкий мішок для посуду не дозволяє дрібним приладам вилки, ложки, ніж, гуртки, миски розсипатися по рюкзаку або вело-баулу.

Так тепер про вибір мисок. У мене є найулюбленіша, стародавня миска і головна її перевага в тому, що вона дуже легка і гнучка. Нещодавно я оновив посуд для походів і зупинив свій вибір на легких, з достатньою жорсткістю, міцних мисках з нержавіючої сталі. Миски щільно і компактно входять одна в іншу, що компенсує місце в рюкзаку. Так само у них є зручні ручки по краях, за які їх зручно тримати і переносити, коли вони наповнені їжею. Так само ці миски з плоским дном зручно ставити на гриль, на вугілля або пальник.

Я не рекомендую алюмінієві, пластикові та титанові миски для подорожей. Алюмінієві тому, що вони дуже палять шкіру рук та пальців, і їжа в них остигає дуже швидко. Пластикові тому, що їх не можна ставити на відкритий вогонь, а при використанні пластикових судочків, Ланчбоксів в якості тарілок є велика ймовірність, що хтось може наступити і розчавити ваш посуд і ви залишитеся в поході зовсім без посуду. Титанові стоять нереально дорого, а ймовірність втратити, забути щось на місці стоянки велика, особливо у великій компанії. Якщо вам подарували титановий посуд – радійте, бо що це стильно і круто.

Отже, весь мій посуд ставиться один в іншій. У поході на двох чоловік у нас завжди з собою три миски. У двох основна їжа, у третій нарізані овочі, хліб, гриби, м’ясна нарізка або гарнір. Загалом третя миска в поході ніколи не буде зайвою, особливо якщо хтось взяв пластикову миску і розчавив її.

Вибираємо кружки. З кружками для походу все те ж саме – найпростіші легкі і вашого улюбленого обсягу. Добре якщо на кружці буде якась картинка, по якій у великій компанії похідників ви легко відшукайте свою 🙂 Друга кружка повинна бути зі складними ручками, щоб поміщати її для компактності всередину іншої кружки. Підберіть потрібного вам обсягу дві кружки, одна з яких повинна бути зі складними ручками. Відповідно, весь туристичний набір, що складається з мисок і кухлів виходить дуже компактний.

Далі, що стосується ложки та виделки. Можна сміливо брати самі звичайні домашні столові прилади ложку і вилку. Ось звичайна сталева ложка – це відмінний вибір, то що потрібно! В останні свої походи я придбав складаний набір, що складається з двох елементів ложки та вилки. Не можу сказати, що він краще звичайної ложки, вилки. Мені просто було цікаво придбати спеціальний професійний похідний набір вилка, ложка. Плюс набору – він компактно складається і лягає всередину кружки.

Додаткові аксесуари. Завжди в чохлі для посуду у мене знаходяться аварійні сірники у вакуумній упаковці. Чому поруч з посудом? Тому що коли хочеться їсти та треба розводити багаття вони завжди під рукою. так само в чохлі з туристичною посудом лежить ніж для нарізки хліба, в якому так само є штопор для вина, консервний ніж і відкривачка для пляшок.

У підсумку виходить дуже компактний туристичний набір для походу – три миски, в які лягають дві кружки, всередині яких знаходиться складний похідний ложка-вілка. На стоянці чохол мішечок з посудом вішається на дерево біля багаття. Свій мішок з посудом легко знайдете за кольором серед інших.

Вибирайте похідне спорядження та подорожуйте!

Поділитися цим записом

Коментарі

 • Korman Відповісти

  много слов.. все гораздо проще – берешь то что есть дома и что не жалко и вперед – путешествовать)

  Thursday October 1st, 2015 at 15:57
  • hobo Відповісти

   та пожалуй да, согласен-)

   Tuesday October 6th, 2015 at 23:33
 • Korman Відповісти

  но выбрать какой то качественный набор посуды для похода действительно сложно, в одних много лишнего, другие стоят нереально.. короче приходится по опыту комбинировать то что есть..

  Thursday October 8th, 2015 at 20:53
 • Максим Відповісти

  с посудой как и с маршрутом – чем меньше заморачиваешся тем лучше, берешь то что есть под рукой и приспосабливаешь уже в походе например кастрюльку под все – они и кастрюлька и тарелка и сковородка и крышка для другой кастрюльки и чайник.. в общем одна вещь на все виды готовки)

  Thursday October 22nd, 2015 at 15:51
  • hobo Відповісти

   я примерно так и поступаю, у меня есть набор из 3-х тонких мисок из нержавейки, которые складываются одна в другую.. так вот они и выполняют все функции, притом роль крышки для более мелкой может играть более крупная и точно также средняя может выступать крышкой для самой большой..-)

   Friday October 23rd, 2015 at 00:30

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повернутися