Як навчитися правильно їздити на велосипеді

Повернутися
Как научиться правильно ездить на велосипеде

Як навчитися правильно їздити на велосипеді

Жодна стаття і жоден підручник не зможуть навчити вас, як правильно зробити щоб-то не було. Практика і ще раз практика ось те, що допоможе вам в будь-якому починанні. Але хороша стаття, так само як і будь-яка інша література, допоможе вам уникнути поширених помилок. Завдяки теоретичної підгрунтя ви швидше усвідомлюєте ази будь-якого починання.

Вибираємо велосипед

Почнемо з того, що найпершою і поширеною помилкою є покупка велосипеда виходячи з міркування – як можна дешевше. Я розумію, що економічна ситуація в країні не сприяє тому, щоб витрачати на велосипед велику суму. Але якщо ви хочете купити купу металобрухту, яка потім буде припадати пилом, стоячи у вас в гаражі, на балконі або десь ще, то справа ваша. Але в тому випадку, якщо ви плануєте кататися на велосипеді постійно і покращувати свою фізичну форму, то краще підійти до вибору велосипеда усвідомлено, вивчивши необхідні ази. Питання вибору велосипеда виходить за рамки даної статті, коротко можна дати одну універсальну пораду – перед покупкою велосипеда, приділіть трохи часу вивченню даної тематики, поспілкуйтеся в тематичних спільнотах і форумах і дуже скоро, ви будете знати все необхідне для усвідомленого вибору.

картинка:

елітний сегмент

Недорогі якісні велосипеди

Предмети конструктивно нагадують велосипед

Крутимо педалі правильно

Однією з найпоширеніших і згубних для здоров’я помилок, є те, як початківець велосипедист крутить педалі. Ефективне, а головне безпечне для здоров’я (мова йде про колінні суглоби) педалювання, багато в чому залежить від правильно підібраного розміру рами і висоти посадки велосипедиста.

  • Якщо рама занадто маленька, то правильно розташуватися на такому велосипеді просто неможливо;
  • другою поширеною причиною занадто низькою посадки, є те, що початківець велосипедист боїться сидіти «занадто високо».
  • Найгірше те, що велосипедист дуже швидко звикає до неправильної посадці і чим довше він їздить таким способом, тим більше розвиває в собі згубну звичку;
  • можна зустріти людей, які роками їздять на відносно невеликі відстані, вигинаючи при цьому коліна найжахливішим чином.

картинка:

Приклади того, як не можна крутити педалі …

Картинки пов’язані з правильною посадкою …

Важливе і рідко обговорювана правило

Якщо попередні пункти непогано описані у різних статтях і на різних сайтах, то з питань правильного педалювання в аматорському вело середовищі сказано дуже мало. Більш того, я знаю багатьох людей, які їздять на велосипеді не перший рік та проїхали не один десяток тисяч кілометрів, але при цьому так і не освоїли один з найважливіших азів ефективного педалювання. У той час як цей прийом сам по собі є досить простим і при цьому неймовірно ефективним.

Щоб краще зрозуміти про що мова, прошу вас уважно розглянути фотографію в заголовку цієї статті. На фотографії зображений відомий спортсмен Жюльен Абсалон (Julien Absalon) – дворазовий олімпійський чемпіон, 5-ти разовий чемпіон світу..

Зверніть увагу на те, як він крутить педалі при силовому педалюванні. Ви можете заперечити, сказавши, що ви не берете участь в гонках і вам немає необхідності в такому підході; Дозволю собі не погодитися, якщо ви навчаєтеся чогось, то орієнтуватися на когось потрібно, а з кого брати приклад, якщо не з професіонала.

Забігаючи вперед скажу, що як тільки ви освоїте подібну техніку їзди, ви будете застосовувати її повсюдно, навіть в процесі пішої ходи ви навчитеся по іншому розподіляти вагу.

І так, що ж робить Жюльен Абсалон: по суті він просто відхиляє велосипед в сторону, від тієї ноги, якої здійснює силовий тиск на педаль в даний момент. Відповідно, коли Жюльен задіє для силового тиску іншу ногу, він схилить велосипед в протилежну сторону. Це і весь прийом. Оволодівши цим простим, але неймовірно ефективним прийомом, ви зрозумієте, що його можна застосовувати зовсім по-різному. З його допомогою можна в’їхати в гору або надати потрібне прискорення на рівній місцевості. Немає сенсу описувати, всі можливі переваги, які ви отримаєте, освоївши цей простий метод – навчившись йому, ви самі відчуєте ті переваги, які вона дає.

Ну і наостанок раджу вам подивитися відео, що б наочно закріпити образ того, як їздять професіонали:

Поділитися цим записом

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повернутися