Який повинен бути велосипед для велотуризму і чим обладнаний.

Повернутися

Який повинен бути велосипед для велотуризму і чим обладнаний.

Власне головне без чого не зможе обійтися велотурист це велосипед та велорюкзак, ну і звичайно велобагажник, на який все це кріпиться.

Розглянемо все по частинах і, мабуть, почнемо ми з велосипеда. Мій велосипед, наприклад, це стандартний гірський велосипед у звичайній комплектації. Він оснащений передньою амортизаційною вилкою і переднім дисковим гідравлічним гальмом (мені довелося замінити задній гідравлічний гальмо на вібрейки, через те, що ще кілька років тому мені не вдалося знайти велобагажник розрахований під дискові гальма). Єдине, що я додав до стандартної комплектації велосипеда – це роги на кермо для далеких подорожей, болотники захищають від бруду та контактні педалі замість звичайних.

Крім того велосипед оснащен флягодержателем на рамі ну і, звичайно ж, велонасосом. Додатковою опцією можна вважати ДЖПС прилад розташований на кермі. Раніше я подорожував з картами, але останні два роки користуюся виключно GPS-навігатором і дуже ним задоволений. Розташування на кермі, дозволяє постійно бути в курсі своє маршруту і в разі випадкового або вимушеного відхилення від маршруту, до нього можна швидко повернутися не витрачаючи час на ворожіння на місцевості.

Розташування основної ваги перевозимого на велосипеді багажу припадає на багажник велосипеда, такий підхід сміливо можна назвати традицією ще с радянського велотуризму. В наші дні в Європі велику популярність придбало розподіл багажу рівномірно по всьому велосипеду. Така різниця в підходах викликана кількома нюансами:

1. Банальною вартості велосумок і необхідних для них кріплень. Один задній багажник і один Велобаул на ньому дешевше альтернативного “Європейського” підходу.

2. “Європейський” підхід зручний у тому випадку, якщо ви їздите по хороших дорогах або ж по спеціально призначеним велодоріжкам. У разі ж якщо ви справжній турист і любите підкорювати бездоріжжя, то велобаул однозначно зручніше з причини того, що на важких для пересування ділянках велоштани можна зняти з велосипеда і повісити собі на спину як звичайний рюкзак.

 

Поділитися цим записом

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повернутися