Який тип гірського велосипеда вибрати

Повернутися
Какой тип горного велосипеда выбрать

Який тип гірського велосипеда вибрати

Як вибрати гірський велосипед, щоб надалі не було нестерпно боляче, за безцільно витрачені гроші, обмінені на гору непотрібного мотлоху, що гордо іменується велосипедом.

Давайте спробуємо розібратися, що вдає із себе велосипед. В першу чергу, потрібно звернути увагу, що під терміном «гірський» велосипед ховається кілька різних видів велосипедів. Вони відрізняються між собою, як сферою їх застосування в тих спортивних дисциплінах, для яких їх проектували, так і ціною.  Причому ціною вони відрізняються вельми і вельми істотно. Цікавим є той факт, що у випадку з велосипедами, принцип «чим дорожче, тим краще» – не працює. Ні, звичайно ж можна сказати, що в більш дорогих велосипедах використовуються більш якісні деталі, але давайте про все по порядку.

В першу чергу, вам потрібно придбати саме той вид велосипеда, який підходить під ті завдання, які ви перед ним ставите. Якщо ви збираєтеся здійснювати швидкісні спуски з гір і при цьому збираєтеся ставити якщо не світові рекорди, то принаймні хочете дивувати ваших друзів і всіх оточуючих, швидкістю, на якій ви здатні зробити спуск, то вам підійде велосипед призначений для даунхила. Але врахуйте, що це найдорожчий тип гірських велосипедів, а розкрити його потенціал повністю, здатний тільки професійний спортсмен.

Абсолютна більшість людей має на увазі під гірськими велосипедами, такий їх різновид як крос-кантрійниє велосипеди, які є одним видів гірських велосипедів. Такі велосипеди, без перебільшення можна називати універсальними – такими, які підійдуть вам в більшості можливих випадків. На крос кантрійних велосипедах, сміливо можна їздити по дорогах і так само сміливо можна відправлятися в далеку подорож по лісах і путівцях. У західній практиці склалася традиція здійснювати подорожі, на так званих, турінгових велосипедах (touring bike), напевно це обумовлено тим, що вони звикли до якісних доріг. У вітчизняній же практиці склалася дещо інша традиція зважаючи на всім відому якості вітчизняних доріг, а так само “доброзичливості і чуйності” автолюбителів, вітчизняні вело любителі більше прикипіли до їзди за межами автотрас. Тому універсальні гірські велосипеди, а точніше їх підвид – крос-кантрійні велосипеди, підходять для цього набагато краще.

Безумовно поїздки уздовж автотраси дозволяють швидше добиратися від пункту А в пункт Б, але подорожі по природі, далеко від автодоріг незрівнянно більш цікаві і, що важливо, корисні для здоров’я.

Гірський велосипед не підведе вас навіть в умовах повного бездоріжжя.

Читать статью на русском

Поділитися цим записом

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повернутися