Як подорожувати по Норвегії і витрачати при цьому менше 20 доларів на день

Повернутися
Самостоятельный экономный велотур по Норвегии

Як подорожувати по Норвегії і витрачати при цьому менше 20 доларів на день

Я тільки що закінчив 75 денну вело подорож по Скандинавії. І з 75 днів у північній Європі – 52 повних дні я провів у Норвегії. Я чув, що Скандинавські країни, такі як Швеція і Данія дуже дорогі для проживання, але при цьому Норвегія найдорожча країна для проживання і подорожей у всій Скандинавії.

Оскільки я планував пробути в Норвегії досить тривалий час, я трохи побоювався майбутнього подорожі – я боявся, що моя подорож буде коштувати мені занадто дорого. Але тепер, коли я провів майже два повних місяці подорожуючи по цій чудовій країні, я можу сміливо сказати вам, що подорож по Норвегії зовсім не настільки затратна, як багато хто думає про це. За фактом у мене вийшло подорожувати по Норвегії (та Скандинавії в цілому) витрачаючи менше $20 доларів на день!

puteshestvovat-norvegiya-na-20-dollarov-v-den

Ось узагальнений список моїх колійних витрат в Норвегії:

Їжа: 3,894 NOK – ($ 457 USD)
Переправи на поромах: 1,156 NOK – ($ 136 USD)
Квитки на поїзд: 633 NOK – ($ 74 USD)
Оплата перевезення велосипеда в поїзді: 388 NOK – ($ 46 USD)
Автобусні квитки: 380 NOK – ($ 36 USD)
Квитки в музеї: 165 NOK – ($ 19 USD)
Туалетні приналежності: 107 NOK – ($ 13 USD)

Зрештою, мої туристичні витрати в Норвегії склали всього 6,723 крони або близько 799 доларів США. Розділіть цю суму на 52 дні, які я провів у країні і вийде, що я витрачав всього $ 15.36 доларів на день. Це навіть менше, ніж загальна сума моїх щоденних витрат в Скандинавії в цілому (яка була ближче до 19 доларів у день).

Тепер, коли ви знаєте, як дешево обійшлася мені подорож по Норвегії, ймовірно вам буде цікаво, як у мене це вийшло. Щоб пояснити давайте розглянемо детальніше витрати наведені вище.

Питание туриста в Норвегии

Витрати на харчування в Норвегії

Їжа, безумовно, була найбільш витратною частиною мого бюджету в Норвегії. У перебігу багатьох днів їжа була єдиною статтею моїх витрат. Не секрет, що я намагався витрачати якомога менше, в більшості випадків я скупався в місцевих супермаркетах (Rema 1000, Rimi and Kiwi) і вкрай рідко дозволяв собі перекусити в придорожніх закладах. Коли я купував їжу самостійно, то середня вартість харчування в день становила від 7 до 15 доларів. Але коли я їв в місцевих ресторанах, я в середньому витрачав 25 доларів за один прийом їжі.

Так що ось моя перша підказка для економії грошей в Норвегії: купуйте їжу в знижкових супермаркетах і готуйте собі самостійно, завжди коли це можливо.

Билеты на паромы в Норвегии

Квитки на пароми

Як тільки я потрапив на західне узбережжя Норвегії, то мені довелося постійно пересідати з одного парома на інший. Пересуватися на паромі по Норвегії не тільки зручно, але іноді це єдиний спосіб дістатися з одного місця в інше. На щастя пароми в Норвегії виявилися не такими дорогими, як я думав на початку.

Оскільки я подорожую пішки або на велосипеді, мені вдалося уникнути серйозних витрат пов’язаних з перевезенням на поромі особистого автотранспорту. За час мого перебування в Норвегії я оплатив 9 різних поромних переправ, які обійшлися мені 154, 20, 68, 48, 109, 650, 29, 44 і 34 крони кожна. Недорогі квитки в районі $ 2.50 – $ 8.00 кожен, так обходяться короткі поромні переправи, до 30 хвилин кожна. Більш тривалі переїзди 30-90 хвилин коштують помітно дорожче, десь в межах 13-77 доларів за поїздку.

Найдешевшими поромами в Норвегії, є пороми призначені для перевезення в тому числі автомобілів. Чим більш заповнений той чи інший паром, тим, як правило, дешевше квитки на нього. Найдорожчими є невеликі, швидкісні пароми, які перевозять лише пішоходів і людей з велосипедами. Якщо ви хочете заощадити гроші, то користуйтеся великими паромами, які перевозять автотранспорт і уникайте маленьких, швидкісних паромів.

Билеты на поезда в Норвегии

Квитки на поїзд

Під час моєї подорожі по Норвегії, я подорожував на поїзді чотири рази. Мій квиток в обидва кінці на поїзд курсуючий між Осло і Бергеном, був безумовно найдорожчим квитком на потяг, який мені довелося купити (квиток в обидві сторони, обійшовся мені в 75 доларів), але також мені довелося заплатити додатковий збір у розмірі 388 крон або 46 доларів США за транспортування мого велосипеда. За час подорожі по Норвегії у мене було ще дві короткі поїздки на поїзді, кожна з них обійшлася мені не більше ніж в 30 доларів.

Якщо у вас є така можливість, купуйте квитки заздалегідь. У поїздах приймають до оплати кредитні карти, адже у вас на руках повинно бути небагато готівки, просто про всяк випадок!

Подорожувати велосипедом по Норвегіі

Квитки на автобус

Пересування на автобусі по Норвегії, на сьогоднішній день, є одним з найбільш доступних варіантів (нарівні з пішою подорожжю або поїздкою на велосипеді). Автобусні квитки в Норвегії обійшлися мені 165, 50 і 165 крон кожна. Найдешевший квиток, коштував мені близько 6 американських доларів, а найдорожчий (двох годинна поїздка автобусом з Бергена в Матре і назад) обійшлася мені в 20 доларів в обидва боки.

Якщо я колись повернуся до Норвегії знову (як турист, який намагається подорожувати економно), я постараюся включити в свою подорож більше поїздок на автобусах. Автобуси курсують по території всієї Норвегії, у всіх великих і малих містах. Автобусна система неймовірно добре організована і проїзд набагашо доступніший, ніж я припускав спочатку.

Інші витрати

Не має значення де ви подорожуєте по по світу, завжди є непередбачені витрати, які виникають абсолютно несподівано. Мої несподівані витрати в Норвегії включали в себе квиток в місцевий музей і купівлю деякого туалетного приладдя, а так само декілька інших незапланованих витрат. Зрештою, мої незаплановані витрати всього лише додали кілька доларів до вартості моєї подорожі по Норвегії.

puteshestvovat-norvegiya-na-20-dollarov-v-den-hostel

Справжній секрет економії грошей, під час поїздки по Норвегії

Ви хочете знати справжній секрет, як подорожувати по Норвегії витрачаючи при цьому невелику кількість грошей?

Спосіб за допомогою якого у мене вийшло подорожувати протягом 52 днів по Норвегії і витрачати при цьому всього лише 15 доларів на день, полягає в тому, що я подорожую на велосипеді.

Замість того, що б кожен день їздити на автобусі, поїзді, човні або на машині я їжджу на велосипеді з одного місця в інше. Замість того, щоб платити за кожну ніч у готелі або хостелі, я сплю абсолютно безкоштовно в наметі, в лісі. І замість того, щоб їсти в ресторанах кожен день я роблю покупки в місцевих супермаркетах, намагаючись купувати продукти харчування зі знижками.

Коли ви перетинаєте країну на велосипеді, то ночівля безкоштовна в лісі і харчуєтеся як найдешевше, тоді цілком реально подорожувати по найдорожчим країнам, наприклад, таким як Норвегія і витрачати при цьому не більше 15-20 доларів на день.

Экономное путешествие на велосипеде по Норвегии

Але чесно сказати, багато людей не хочуть подорожувати таким способом. Більшість людей сприймають подорож, як легку розвагу, що дозволяє їм розслабиться і відпочити від повсякденного життя. Такий підхід, включає в себе поїздки поїздами, автобусами, човнами і машинами, що звичайно ж коштує грошей. Харчування в різних цікавих ресторанах, по три рази на день, так само не обходиться безкоштовно. Ну і відповідно якщо зупинятися щоночі в комфортабельних готелях, спати в теплих і зручних постелях, і користуватися всіма благами цивілізації, все це знову ж буде коштувати грошей.

Якщо ви хочете подорожувати на велосипеді, але при цьому не заперечуєте витратити трохи коштів, для комфортного проживання (смачне харчування, щоденний гарячий душ і теплу постіль на ніч), раджу вам розглянути самостійні вело тури.

Самостійна подорож на велосипеді, неймовірна можливість подорожувати і побачити світ.

Я подорожую по світу, на моєму велосипеді, вже більше 15-ти останніх років і люди постійно запитують мене: “Як ти можеш дозволити собі так багато подорожувати? Хіба це не дуже дорого?”

Але правда в тому, що подорож на велосипеді – це не дороге захоплення. Після того як ви навчитеся залишатися в безпеці, подорожуючи на велосипеді і навчитеся спати в наметі щоночі, ви зможете подорожувати по світу витрачаючи дуже невелику кількість грошей і при цьому ви будете жити дивовижном життям, схожом на одне велике свято, ви зможете подорожувати по найбільш дорогим місцям на планеті, не витрачаючи при цьому багато грошей.

Так, подорож Норвегією трохи дорожча, ніж подорожі в деяких інших розвинених країнах. Готелі, харчування та транспорт можуть здатися трохи дорогими.

Якщо у вас обмежений бюджет, але ви хочете відвідати Норвегію – подорож на велосипеді саме те, що вам потрібно!

Самостоятельный экономный велотур по Норвегии

Читать статью на русском

Поділитися цим записом

Коментарі (3)

 • Максим Відповісти

  Расскажу про страны в которых мы побывали в этом году, про время, про наши затраты, расскажу каким транспортом мы пользовались, как передвигались, кого повстречали…

  Время у нас было ограничено, у нас было всего два месяца и за эти два месяца нам нужно было посетить ряд стран и добраться из пункта А в пункт Б.

  В итоге получилось девятнадцать стран, начали мы в Турции, а закончили в Литве. То есть наш маршрут выглядел следующим образом, начали мы в Турции, добрались до балкан, там поавтостопили немножко (порядок следования у нас был такой – Сербия, Словения, Хорватия, Албания, Македония) потом Болгария, Румыния.. потом перепрыгнули в центральную Европу (Венгрия, Словакия, Австрия, Чехия, Польша), затем долетели до Швеции, сделав круг по скандинавским странам, оказались в восточной Европе.

  Транспорт, способы передвижения

  Очень многие люди спрашивают, а как вы передвигались.. че как вообще.. Был и автостоп, передвигались всеми возможными способами.. были и автобусы и самолеты были и поезда и также очень много мы передвигались пешком.

  Автостоп в Европе очень хорошо работает, время которое нужно выделить на ожидание транспорта гораздо меньше чем время которое вы потратите например в азии на ожидание пока кто нибудь вам остановится и очень удачно мы автостопили особенно на балканах, очень понравилось..

  Заранее особо ничего не планировали когда ездили на автобусах и поездах, то есть мы разбирались во всем на месте – приезжали в определенную страну и уже там решали что мы будем делать завтра.

  Деньги, расходы за два месяца путешествий

  Очень многие спрашивают, сколько денег ушло этож наверное очень дорогое удовольствие по Европе кататься.. на вашем пути следования такие страны дорогие, такие как Австрия, Скандинавские страны и т.д. вообще можно без штанов остаться.. На самом деле я посчитал и у меня вышло 840 евро за два месяца путешествий, делим эту сумму на 60 дней и получаем 14 евро в день, что намного меньше изначально запланированного бюджета, изначально я планировал что будет уходить где то 25 евро в день, а все благодаря чему? а все благодаря каучсерфингу..

  Жилье, каучсерфинг и не только

  Каучсерфинг это социальная сеть путешественников, приезжаешь в какую либо страну и размещаешься у людей бесплатно, они тебе город показывают, вот такой вот штукой мы пользовались практически 70% от всего времени нашего путешествия, другие 30% мы либо спали где то в дороге либо в аэропорту, либо на открытом воздухе.

  Еще есть такая тема, называется Squatting – остановки в недостроенных зданиях, находишь недостроенное здание и в нем ночуешь, попробовали мы эту тему в Боснии, нам очень понравилось

  Так же иногда мы снимали комнатушки, например в Албании на побережье, там очень низкие цены как для Европы, буквально 10-12 евро за двух местный номер и это на берегу моря, просто отличные номера, почему бы там и не остановится.

  Thursday October 22nd, 2015 at 15:34
 • Lepri Відповісти

  Точно можу сказати, що дешеві подорожі реально. Наприклад, я змогла за 36 євро купити квитки на літак з Кракова в Мілан в обидва боки. Хіба це дорого? Відслідковуйте акції, не обмежуйтесь вильотам тільки з України.

  Friday July 13th, 2018 at 19:36
 • TNTU Відповісти

  Надзвичайно цікава стаття.

  Sunday July 21st, 2019 at 18:03

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повернутися