Важільна вилка

Повернутися

Важільна вилка

Небагато велосипедистів знають, що існують амортизаційні вилки, що відрізняються як за зовнішнім виглядом, так і за принципом дії, від всім звичних телескопічних амортизаційних вилок.

Телескопічні вилки, побудовані на принципі простомої у реалізації – телескопічному втягуванні так званих «ніг» вилки в так звані «штани». Важільна вилка, є параллелограмной конструкцією, що складається з важелів і амортизатора. У конструкції амортизатора, може використовуватися як повітря, так і сталева пружина.

Завдяки специфічній геометрії вилки, її робота (траєкторія роботи), істотно відрізняється від роботи звичних нам телескопічних вилок. За рахунок системи важеля, цей тип вилок, дуже добре відпрацьовує дрібні нерівності. При силовому педалюванні важільна вилка набагато меншою мірою схильна до небажаного розгойдування. Так само, вона менше схильна до сильного просідання при різкому гальмуванні.

На жаль, платою за високі амортізацінні і ходові якості, виступає присутність великої кількості рухомих елементів системи і, як наслідок, частіші поломки і необхідність в регулярному технічному обслуговуванні. Так само, істотно зростає вартість виготовлення важільних виделок.

Найбільш відомою і добре зарекомендувавшою себе важільною виделкою, вважається амортизаційна вилка Look Fournales, вартість якої складає близько 1000 євро. При її виготовленні використовуються композитні матеріали і повітряний амортизатор, завдяки чому вдається добитися відмінних показників ваги, яка в залежності від розміру вилки, становить 1,2 – 1,4 кг.

Так само, в якості відомої важільної вилки, хотілося б відзначити вилку German A-force Kilo, вага якої становить близько 1 кг.

Залежно від виробника і конструкції хід важільних вилок може варіюватися від 6 до 15 см.

Що стосується конструктивно звичних нам вилок, то ви можете купити велосипедну вилку в нашому Інтернет-магазині.

Читать статью на русском

Поділитися цим записом

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повернутися