SOLIDREAM. Фільм про те, як четверо французьких друзів здійснили навколосвітню подорож на велосипедах

Повернутися

SOLIDREAM. Фільм про те, як четверо французьких друзів здійснили навколосвітню подорож на велосипедах

Я тільки що закінчив дивитися дійсно цікавий документальний фільм про чотирьох молодих французів, які подорожували по всьому світу на велосипедах, а також взяли участь в цілому ряді інших диких і відчайдушні пригод по дорозі. Фільм, про який я говорю, називається SOLIDREAM і це історія про Моргана, Сіпфае, Брайана і Бертанде.

Стартувавши від свого будинку у Франції, четверо молодих людей поступово, здійснили свою подорож на велосипедах навколо світу. На своєму звивистому і непростому шляху вони побували на всіх семи континентах, включаючи Антарктику, яку вони відвідали на яхті залишивши свої велосипеди.

SOLIDREAM: те, що мені сподобалося найбільше

Найкраще в цьому фільмі те, що він дає глядачеві точне уявлення про те, що таке подорож по світу на велосипеді. Велосипедний туризм може бути чудовим і неймовірним в один момент і важким і монотонним в іншій. Під час своєї подорожі ви зустрінете людей, які запам’ятаються вам протягом усього життя. І ви пробудете наодинці з собою і своїми думками так довго, що почнете втомлюватися від самого себе і власних думок. Навіть якщо ви подорожуєте в компанії людей, у вас буде маса часу, під час якого ви будете один на один з собою і своїми думками.

Якщо ви молоді і мрієте про глобальний велосипедний похід чи пригоду, особливо якщо мова йде про подорож з одним або декількома друзями, то Solidream це фільм, який вам необхідно подивитися перед тим, як відправиться в дорогу.

Думка, висловлена ​​в цьому фільмі, яка сподобалася мені найбільше полягає в тому, що герої фільму досить швидко зуміли зрозуміти: незважаючи на те, що основна мета об’їхати весь світ, подоланий кілометраж зовсім не так важливий, як ті пригоди, які трапляються з вами по ходу поїздки. В одному місці у фільмі навіть звучить така фраза (я трохи перефразую її): “через деякий час, всі дороги і вантажівки починають виглядати однаково”. І я можу сказати вам виходячи з мого власного досвіду велосипедного туризму по всьому світу – це дуже важлива і правильна думка! У той час, як при спостереженні з боку за нашими поїздками по всьому світу, можна помітити багато відмінностей в різних місцях і людях зустрічаються нам на шляху, коли ти сам подорожуєш день у день, тиждень за тижнем і місяці на проліт, то іноді перестаєш відрізняти одне місце від іншого і один день від наступного дня. Дуже важливо не перетворювати подорож на рутину, а постаратися побачити глибину і неповторність кожного моменту.

solidream-kino-chetvero-druziv-navkolosvitnya-podorozh-na-velosipedakh

І ось, щоб розбити монотонність їх кругосвітньої подорожі Морган, Сифа, Брайан і Бертанд вирішили розбавити його всілякими неймовірними пригодами. Наприклад, такими як: плавання до Антарктики, будівництво плотів і сплав на них по Канадський річці, kite-surfing на велосипедах в Австралії та багато іншого.

З самого початку, як тільки я почав розповідати людям про свої далеких поїздках на велосипеді, я завжди повторював однут істину, що ваша подорож на велосипеді повинна бути чимось більшим, ніж просте намотування кілометражу і подолання екстремально довгих ділянок. Особливо, якщо ви плануєте поїздку, яка охоплює кілька країн або тим більше континентів. І не має значення наскільки ви любите сам процес їзди на велосипеді, через деякий час ви обов’язково захочете зробити перерву. Готовність до додаткових пригодам, таким як плавання на човні, сплав по гірській річці, серфінг, і т.д. це чудова можливість додати глибини вашій подорожі і зробить її незабутньою.

Зрештою, хочеться подякувати творцям фільму за їх роботу в області документальної кінематографії, за техніку розповіді і за загальну якість фільму. Я бачив безліч фільмів про велосипедний туризмі і знаю, що таке якісний фільм і не очень. Та творці цього кінофільму постаралися на славу, застосувавши безліч цікавих прийомів.

На мій погляд одне з найкращих рішень, яке вони використовували у фільмі, полягає в тому, що вони показали нам свою навколосвітню подорож в непоследовному порядку. Іншими словами, вони не просто почали з самого початку, а потім послідовно провели нас по всьому маршруту своєї мандрівки. Послідовне оповідання може бути цікаво в певних сюжетах, але як правило це не дуже добре працює в сюжетах про велосипедний туризм, головним чином з тієї причини, що найбільш цікаві моменти не обов’язково відбуваються на першій або п’ятій хвилині і складно переконати глядача чекати цілу годину щоб побачити щось цікаве.

У Solidream, історія починається приблизно з середини, потім різко повертається до початку, а підходячи знову приблизно до середини історія стрибає ближче до кінця і врешті закінчується поверненням мандрівників додому у Францію. Це, на мою думку, був чудовий спосіб розповіді про  їх історію кругосвітньої вело подорожі.

solidream-kino-chetvero-druziv-navkolosvitnya-podorozh-na-velosipedakh-2

SOLIDREAM: що не дуже сподобалося у фільмі

Моя єдина серйозна критика відносно цього фільму, окрім власне назви самого фільму Solidream – що це має означати? Я не маю ні найменшого уявлення! 🙂 Насправді є компліментом.

Спочатку критика. Після перегляду фільму я все ж так і не зрозумів хто ці четверо хлопців, представлені у фільмі. Я знаю, що в загальній складності їх було четверо, але я так і не зміг розібратися кого з них як звати. Хто з них Брайен і хто Бертандт? Я б не зміг дати відповідь на це питання. Дивлячись фільм я побачив чотирьох молодих французів, які на мій погляд схожі один на одного. І жодного разу, за весь перегляд фільму, нічого не сказано про самих хлопців. У хорошому документальному фільмі повинні бути показані характери людей.
З іншого боку те, що не розкриваються характери героїв фільму, дозволяє глядачеві з легкістю побачити себе на їхньому місці. Я маю на увазі, що коли я дивився цей фільм, я не бачив то як Морган, Сифа, Браян і Бертанд їдуть на своїх велосипедах через джунглі Амазонки. На їх місці я бачив себе і ще трьох своїх друзів, що їдуть по цих джунглях! Тому що їх особи були знеособлені, було досить легко для мене, витіснити їх з цієї історії і ще легше поставити себе і моїх друзів на їхнє місце.

З оповідної точки зору такий підхід працює! І це робить фільм на багато більш цікавим, з погляду глядацької аудиторії.

Якщо ви шукайте високо якісний документальний фільм про велосипедний туризм і спосіб життя проводиться в дорозі, то SOLIDREAM це фільм для вас! Подивіться його і дайте мені знати, що ви думаєте з приводу цього фільму, залишивши ваш коментар в кінці цієї статті.

Читать статью на русском

Поділитися цим записом

Коментарі (2)

 • Максим Відповісти

  Посмотрел фильм полностью, правда не сразу у них на сайте разобрался что к чему) Юра или кто из админов сайте на связи – может дайте дайте линк в статье на их сайт, что бы проще найти было?

  Я все больше передвигаюсь автостопом, по Азии на мотороллере, но чем больше смотрю в сторону велосипедов, тем больше хочется попробовать путешествовать на велосипеде)

  Thursday October 22nd, 2015 at 15:44
 • TNTU Відповісти

  Цікаво,досить таки хороша стаття.

  Tuesday July 9th, 2019 at 15:50

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повернутися