В недалекому майбутньому буде стандартизована інформація про всі велопрокати в країні

Повернутися
Планировать свои поездки с использованием арендованных велосипедов станет намного проще

В недалекому майбутньому буде стандартизована інформація про всі велопрокати в країні

Планувати свої поїздки з використанням орендованих велосипедів стане набагато простіше. Північно-американська асоціація займається всіма муніципальними та приватними компанями, що займаються наданням велосипедів в оренду, оголосила про те, що незабаром стане доступною загальна база даних всіх велопрокатів.

Після впровадження новації, дані про місце розташування всіх станцій велопроката, а так само наявність вільних велосипедів, будуть доступні У Інтернеті. І розробники сайтів, вільно зможуть використовувати АПИ, для впровадження цієї інформації на сторінки своїх проектів (веб сайтів, мобільних додатків і т.д.), для того, щоб будь-який бажаючий міг спланувати власну подорож.

Інформація з вело прокатів буде поширюватися за допомогою формату ДЖТФС (такий само формат використовується для відображення розкладу руху громадського транспорту, який користується широким попитом). Раніше через використання різних форматів для передачі даних, розробникам програмного забезпечення доводилося працювати з кожним велопрокатом окремо.

За словами Денні Саймондса, представника однієї з найбільших компаній, що займаються вело прокатом Мотівейт. Інформаційна платформа надає дані у відкритому доступі й дозволить значно поліпшити загальну якість такого сервісу як прокат велосипедів. Громадський транспорт вже давно використовує стандартизований спосіб передачі даних, завдяки чому компанії, що займаються перевезеннями пасажирів, можуть вчасно доносити до своїх клієнтів потрібну їм інформацію. А пасажири в свою чергу можуть вибрати найбільш підходящий для них вид транспорту, не дивлячись на те, знаходяться вони в Нью-Йорку, Токіо або Портленді, навіть в тому випадку, якщо вони вперше в житті виявилися в цих містах. Було б просто чудово, якби такий же злагодженості вдалося домогтися в сфері оренди велосипедів.

велопрокат по все стране

Відкрита база даних з такою інформацією надає деякі додаткові можливості при розробці програмного забезпечення. Наприклад можна створити туристичний онлайн сервіс, який буде пропонувати здійснити подорож через всю Північну Америку, комбінованим способом, проїжджаючи частина шляху на громадському транспорті, а частину шляху на орендованих велосипедах.

Френк Херберт з компанії Мотівейт каже, що впровадження подібних програмних можливостей дуже вигідне економічне рішення для країни в цілому. Оскільки дозволить економити масу часу, ресурсів і зусиль. За його словами, потенціал таких додатків є просто приголомшливим. Адже з їх допомогою можна створити єдину транспортну мережу, об’єднавши її в єдине ціле за допомогою програмного забезпечення.

Якщо задуматися, то подібний сервіс дійсно здатний стати революційним рішенням і не тільки в середовищі суто велосипедної інфраструктури. Давайте спробуємо уявити собі можливо не настільки вже віддалене майбутнє в якому вам потрібно потрапити на роботу за півтори години. Але місце вашої роботи, знаходиться в 500 км від місця вашого проживання. Погодьтеся, що подолати таку відстань, за короткий часовий проміжок, неможливо за допомогою особистого транспорту Але уявіть собі таке рішення цієї проблеми – Ви відкриваєте додаток і бронюєте велосипед в найближчому вело прокаті, ви берете велосипед і відправляєтеся на вокзал до надшвидкісного потягу, біля якого здаєте велосипед в інший прокат, сідайте в потяг проїжджає за годину 500 км і після години їзди берете в іншому прокаті ще один велосипед і вже на ньому добираєтеся до роботи.

Читать новость на русском

Поділитися цим записом

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повернутися