Велосипедний шолом врятував життя своєму власникові

Повернутися

Велосипедний шолом врятував життя своєму власникові

Затятий велосипедист Бен Хопс їхав на роботу за звичним для нього шляхом і зовсім несподівано потрапив в серйозне ДТП. В результаті аварії Бен отримав серйозні пошкодження спини, грудної клітки і травми голови.

Очевидці події розповідають, що вантажівка, що послужив причиною ДТП, буквально вискочила на переріз велосипедисту. І не чекавший такого повороту подій велосипедист, на всій швидкості врізався в виниклу з нізвідки перешкоду.

Бен влетів в борт вантажної машини головою. На щастя на ньому був одягнений велосипедний шолом компанії Спешелайзед, який зберіг Бену життя.

Те, що шолом розлетівся на дрібні шматки, це нормально, під час сильних зіткнень, роль шолома полягає в тому, щоб прийняти на себе якомога більшу частину енергії від удару і частково ніввіліровати її.

Велосипедный шлем спасший жизнь своему владельцу

Саме з цієї причини, у разі серйозного удару, в разі якщо шолом отримав відчутний удар, його радять замінити, навіть якщо зовні він залишився неушкодженим. Внутрішнє наповнення велосипедного шолома, яке зазнала удару, може потріскатися, втративши тим самим амортизію. І під час наступного удару, такий шолом, може виявитися некорисним.

Бен Хопс згадує, що події відбулися настільки стрімко, що він просто не встиг навіть почати гальмувати. Бен досвідчений велосипедист і поводиться на дорозі обережно. За кермом велосипеда він їздить ось уже більше п’яти років і останні пару років, проїжджає в рік, що не менше 9000 км. Бен каже, що він ніколи не міг навіть уявити, що він потрапить в таку ситуацію. За словами Бена, в такі моменти, все відбувається неймовірно швидко. Зрозуміти або зробити що-небудь в подібній ситуації, виявляється просто неможливо.

velosipednyy-shlem-spas-zhizn-svoyemu-vladeltsu-2

Фотографія велосипедного шолома що розлетівся на шматки, яка була зроблена в лікарні, в яку помістили Бена відразу після ДТП, в лічені дні розлетілася по соціальним мережам. За неповних два місяці перепост цієї фотографії зробили більше 30 мільйонів людей.

Мені здається, що ці фотографії є ​​відмінним наочним посібником для людей, які вважають, що велосипедний шолом здатний зіпсувати їхній імідж. Або тим, хто стверджує, що крос-кантрійний тип шоломів є недостатнім захистом для голови і тому можна обходиться взагалі без шолома.

Кожна людина – сама собі господар і має право самостійно робити висновок про те, чи потрібен йому шолом чи ні (у крайньому разі, поки не введені відповідні законодавчі норми). З іншого боку загальновідомий той факт, що людина набагато краще вчиться на власних помилках, ніж на чужих прикладах, але як би цей досвід не обійшовся вам занадто дорого. Можливо, варто подивитися на Бена і на уламки його шолома і зробити з цього відповідні висновки.

До речі кажучи, Бен придбав собі новий велосипедний шолом, ще не встигнувши до кінця вилікуватися від отриманих травм.

Сподіваюся, що ця стаття, зможе послужити маленьким поштовхом у спільній справі необхідної пропаганди безпечної їзди на велосипедах.

Тим, хто роздумує про необхідність використання вело шолома, раджу ще раз подивитися фотографії додаються до цієї статті.

Поділитися цим записом

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повернутися